Prawo spadkowe Poznań

Kontakt

60-749 Poznań
ul. Wyspiańskiego 11/3
+48 61 221 63 59
biuro@jp-adwokaci.pl

Obsługa spraw spadkowych adwokat Poznań


Prawo spadkowe to gałąź prawa cywilnego, która reguluje przejście majątku i zobowiązań po śmierci spadkodawcy. Instytucję dziedziczenia, szczegółowo reguluje czwarta księga kodeksu cywilnego z dnia 23 kwietnia 1964 roku. Nabycie spadku w świetle przepisów praw pociąga za sobą szereg konsekwencji prawnych i podatkowych. Sprawy spadkowe niejednokrotnie trwają kilka lat, a masa spadkowa może w tym czasie stracić na wartości, dlatego warto skorzystać z pomocy adwokata.

Nasza Kancelaria Adwokacka Jaśkiewicz&Papierska z Poznania świadczy kompleksowe usługi prawne w zakresie spraw związanych z prawem spadkowym. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem, dopasowując rozwiązanie do konkretnej sytuacji spadkobiercy. Swój sukces opieramy na wiedzy i szczegółowej znajomości obowiązujących przepisów prawnych popartych wieloletnią praktyką zawodową. Na bieżąco śledzimy zmiany przepisów dotyczących prawa spadkowego oraz orzeczeń Sądu Najwyższego i sądów powszechnych. Wiemy, że sprawy z zakresu prawa spadkowego bywają delikatne, dlatego w kontakcie z Klientem zapewniamy pełen profesjonalizm, wyrozumiałość, zrozumienie i pełną poufność powierzonych informacji.

Kompleksowa pomoc prawna w zakresie prawa spadkowego

Masz problem prawny? W naszej kancelarii w Poznaniu zapewniamy pomoc prawną w uregulowaniu spraw spadkowych za życia, a także prowadzenie spraw po śmierci bliskiej osoby np. małżonka, rodziców, dzieci. Pomagamy w załatwieniu wszystkich formalności. Udzielamy porad prawnych, wskazujemy jak sporządzić testament, przygotowujemy pisma procesowe, wnioski, apelacje, wspólnie z Klientem ustalamy strategię procesową, reprezentujemy Klienta oraz prowadzimy negocjacje z drugą stroną sporu. W rozliczenia podatku od spadków i darowizn reprezentujemy Klientów przed organami skarbowymi

Spadki to majątek (nieruchomości, rzeczy ruchome czy wierzytelności), ale także długi, dlatego analizujemy sytuację prawną i doradzamy jak przyjąć spadek – wprost czy z dobrodziejstwem inwentarza (spadkobierca nie jest zobowiązany do pokrycia długów przekraczających wartość czynną spadku). Doradzamy, kiedy korzystniejsze będzie odrzucenie zadłużonego spadku w imieniu własnym i małoletnich dzieci. W niespornych sprawach spadkowych pomagamy naszym Klientom w załatwieniu formalności na drodze postępowania polubownego przed notariuszem.

Nasz proces działania

1. Weryfikacja dokumentacji

2. Identyfikowanie problemu

3. Analiza problemu

4. Rekomendacja optymalnego rozwiązania

Postępowania sporne


Jeśli między spadkobiercami występuje konflikt co do zasad dziedziczenia po spadkodawcy oraz podziału majątku, prowadzimy postępowanie dotyczące nabycia spadku, działu spadku, o zachowek, itp.. Sytuacja taka ma miejsce głównie w przypadku dziedziczenia ustawowego, gdy spadkobierców jest kilku lub w przypadku dziedziczenia na podstawie testamentu, gdy prawo do spadku przysługuje nie tylko spadkobiercom uwzględnionym w testamencie i domagają się oni zachowku.

Często są to skomplikowane sprawy spadkowe wymagające przesłuchania świadków, zebrania dowodów, ustalenia masy spadkowej, a nawet przeprowadzenia procesu o uznanie innych spadkobierców za niegodziwych otrzymania spadku.. W sprawach spornych zapewniamy merytoryczne wsparcie prawników i reprezentację Klientów w postępowaniu przed Sądem Rejonowym, Sądem Apelacyjnym i Sądem Najwyższym na każdym etapie postępowania.

Jakie usługi z zakresu spraw spadkowych prowadzi kancelaria?

 • stwierdzenie nabycia spadku z ustawy lub testamentu,

 • stwierdzenie nabycia przedmiotu zapisu windykacyjnego,

 • podział spadku i zniesienie współwłasności,

 • zachowek,

 • stwierdzenie nieważności testamentu,

 • wydziedziczenie krewnego,

 • uznanie za niegodnego dziedziczenia,

 • pomoc w sporządzaniu testamentu,

 • zabezpieczenie spadku,

 • spis inwentarza spadkowego,

 • ochrona przed długami spadkowymi,

 • dochodzenie roszczeń z masy spadkowej,

 • dochodzenie roszczeń z tytułu zapisu i polecenia oraz zachowku,

 • ustalenie składu spadku i jego wartości,

 • ustalenie kręgu spadkobierców,

 • doradztwo w sprawie podateku od spadków i darowizn.

Prawo spadkowe Poznań – Skontaktuj się z nami


Potrzebujesz porady prawnej i szukasz dobrego prawnika? Zapraszamy do współpracy, skorzystania z usług i spotkania w Kancelarii pod adresem ul. Wyspiańskiego 11/3, 60-749 Poznań.

Adwokat Justyna Papierska-Mazurek & Adwokat Małgorzata Jaśkiewicz-Reichard

Potrzebujesz pomocy prawnej doświadczonego adwokata?

+48 61 221 63 59

Wyślij wiadomość